Zwiedzanie Gdańska

Zwiedź i poznaj klimat Gdańska wraz z nami!
Poczuj mistyczny charakter Starego Miasta pełnego uroku o ponad 1000-letniej historii,
która uczyniła go jednym z najbogatszych w zabytki miejsc tzw. „Bałtyckiej Europy”.
To tu pośród malowniczych kamienic i legend tętni rozrywkowe życie miasta.

 

 

Podstawowy pakiet zawiera:

  • dwugodzinny spacer po Starym Mieście z przewodnikiem oraz widok na panoramę Starego Miasta i Stoczni
  • transfer z i na lotnisko / dworzec / port w Gdyni
  • 2 noclegi w ekskluzywnym apartamencie w centrum Gdańska.

*Cena uwzględnia nocleg w sezonie niskim.

 
Istnieje również możliwość dokupienia dodatkowych opcji.

Opcje dodatkowe:
  • Zamek w Malborku (zwiedzanie największego na świecie gotyckiego zamku wzniesionego przez Krzyżaków, który obecnie zachwyca każde pokolenie łącząc stary styl i nowoczesne technologie zwiedzania)
  • Katedra Oliwska (zwiedzanie Katedry połączona z koncertem organowym i spacerem po pięknym parku Cystersów wśród piękna zieleni, potoków, stawów, zwierząt i palmiarni)
  • Westerplatte (wycieczka w symboliczne miejsce rozpoczęcia II Wojny Światowej i ataku Niemiec na Polskę, zwiedzanie bunkrów i schronów, z Pomniku Obrońców Wybrzeża wyłania się piękny widok na plażę i zabytkową latarnię morską)

   więcej ATRAKCJI

 
Udzielamy także pomocy w rezerwacji biletów i atrakcji.

 

Program zwiedzania

Gdańsk znany jest z zabytkowej architektury. Podczas spaceru po Starym Mieście, oferujemy możliwość zobaczenia najważniejszych atrakcji.

Przechodząc przez Bramę Wyżynną wejdziemy na Drogę Królewską, prowadzącą przez ulicę Długą i Długi Targ, czyli do serca miasta. Spotkamy tu Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Dom Uphagena oraz muzyków, pirata, stragany czy kuglarzy! Nad zabudową ulicy góruje gotycki Ratusz Głównego Miasta, najokazalszy budynek w Gdańsku. W pobliżu znajduje się Złota Kamienica oraz Nowy Dom Ławy, z którego codziennie o godz. 13:03 spogląda na przechodniów "Panienka z okienka" czyli XVII wieczna młoda gdańszczanka.

Nad Motławą spotkamy słynny Żuraw, przystań Żeglugi Gdańskiej wraz z statkami wycieczkowymi i promami. Po drugiej stronie rzeki mieści się Wyspa Spichrzów, gdańska marina, oraz Polska Filharmonia Bałtycka znajdująca się w budynkach z XIX w. Tuż za rogiem znajduje się należąca w przeszłości do najbogatszych złotników i kupców ulica Mariacka, ze zdobionymi fasadami budynków i przedprożami. Uważana jest za najbardziej klimatyczną uliczkę miasta.

Raised Image
Raised Image
Raised Image

Na koniec proponujemy ponowne zobaczenie zwiedzanych wcześniej atrakcji z nieco innej perspektywy. Widok z wieży Ratusza Głównego Miasta lub Kościoła Mariackiego idealnie podsumowuje wycieczkę, w pełni ukazując uroki i charakter Starego Miasta. Dla osób bardziej wygodnych istnieje możliwość dojazdu autem na Górę Gradową - najlepszego punktu widokowego na panoramę Śródmieścia, Zatoki i Stoczni Gdańskiej.

Pierwszym punktem zwiedzania jest pomnik Westerplatte. Po spacerze wśród schronów i bunkrów z II Wojny Światowej, obejrzymy najpiękniejszą w północnej Europie latarnię morską, znajdującą się po drugiej stronie Martwej Wisły.

Kolejnym obiektem, który będziemy mieli okazję zobaczyć jest stadion piłkarski, wybudowany na Euro 2012, gdzie obecnie swoje mecze rozgrywa lokalny klub piłkarski Lechia Gdańsk. Po trasie mijać będziemy ciekawy pod względem architektonicznym blok mieszkalny – tzw. „falowiec” – najdłuższy w Europie blok, liczący prawie 1 km długości, z ok. 6 tys. mieszkańców.


 

670 zł 
cena za 2-4os.
 

 

Poznaj z nami Gdańsk i okolice, poznaj atrakcje Gdańska, Trójmiasta i Pomorza - Gdańsk city break, zwiedzanie Gdańska, dojazd z Gdańska do Malborka, wycieczka Gdańsk Stutthof.